Ga naar de inhoud

Samen zijn we Leeuwarden

  • Over Amaryllis
    • Verhaal van Amaryllis
    • Dit doen we
    • Teams van Amaryllis
    • Samenwerken
    • Achtergrond
    • Werken bij Amaryllis
nl_NL NL
nl_NL NL en_GB EN
Logo Amaryllis Logo Amaryllis Wit
  • Onderwerpen
        • Geld
        • Jeugd
        • Jongeren
        • Mantelzorg
        • Vrijwilligerswerk
        • Geestelijke gezondheid
        • Ontmoeten
        • Ontmoeten en Meedoen
        • Buurtbemiddeling
        • Andere vragen
        • Statushouders
  • Activiteiten
    • Tips activiteiten
    • Activiteiten Amaryllis
    • Agenda Amaryllis
  • Vragen of zorgen
  • Vrijwilligerswerk
  • Goed idee
  • Contact
  • Home
  • Verhalen
  • Vrijwilligerswerk
  • Dankzij Durk ben ik weer waar ik thuishoor

“Dankzij Durk ben ik weer waar ik thuishoor”

Mw. Dechesne 4092

De Prinsentuin, het Rengerspark, de binnenstad en de buitenwijken. Dankzij vrijwilliger Durk komt de 89-jarige Belli meer buiten. De twee zijn via de organisatie Bezoek&Co aan elkaar gekoppeld en wandelen elke dinsdag door Leeuwarden.

“Ik wilde altijd vrijwilligerswerk doen”, zegt Durk. “Toen ik nog werkte, kon ik daar de tijd niet voor vinden. Toen ik stopte met werken, ben direct op zoek gegaan. Via de site SamenLeeuwarden van Amaryllis, kwam ik met Rennie van Bezoek&Co in contact. Ik wilde mensen helpen die veel alleen zijn en de deur niet meer uitkomen. Zo werd ik aan de 89-jarige Belli gekoppeld die in Sint Jozef in Leeuwarden woont.”

Zelf kan Belli met haar rollator nog kleine blokjes om, maar voor langere stukken heeft ze een rolstoel. Dan heeft ze iemand nodig die haar duwt.

Een echte gids

Hij wilde eigenlijk stadsgids worden, maar kan zijn ei volledig kwijt in de wandelingen. “We zien zoveel en het is leuk voor ons allebei. Vrijwilligerswerk verrijkt je leven. Je kan echt iets voor iemand betekenen.” “Ik kan elke week weer ergens naar uitkijken”, vult Belli aan. “Durk weet heel veel. Over elke plek kan hij wel iets vertellen.”

“Vrijwilligerswerk verrijkt je leven. Je kan echt iets voor iemand betekenen.”

Ook al heeft Belli haar jeugd in Leeuwarden doorgebracht en woont ze er alweer vijftig jaar, ontdekt ze nog allemaal nieuwe plekken. “Durk laat plekken zien waar ik nog nooit geweest ben”, lacht ze. “Vooral de parken zijn prachtig. Vroeger woonde ik in het centrum en was de stad heel anders. Met Durk kom ik weer in het centrum. Dankzij hem ben ik weer waar ik thuishoor.” Onderweg belanden ze vaak op het terras. “Mevrouw houdt vooral van gebakjes,” grapt Durk.

Doe ook vrijwilligerswerk

Twijfel jij om vrijwilligerswerk te doen? Durk geeft tips: “Kijk eerst wat allemaal mogelijk is. Wat verwachten mensen van je en wat wil jij eruit halen? Als je het alleen doet om een ander een plezier te doen, dan wordt het zwaar. Je moet er zelf ook iets aan hebben. Weet dat het niet geheel vrijblijvend is. Belli kijkt echt uit naar onze wandelingen. Dan kan ik niet zomaar afzeggen. Maar als het klikt, geeft het zoveel voldoening.”

Meer verhalen

202610~1

“Als je iets kunt doen, doe dat dan”

Met aandacht, praktische hulp en veel betrokkenheid helpt Dina nieuwkomers in de gemeente Leeuwarden.
Lees het verhaal
Mohammed

“Ik ben geholpen, dus nu help ik anderen”

Iedere week zet Mohammed zich in voor nieuwkomers in Leeuwarden.
Lees het verhaal
Interview Richard

Op weg naar een opgeruimd leven

Richard zijn huis stond jarenlang vol met spullen.
Lees het verhaal

Algemeen

  • Onderwerpen
  • Over Amaryllis
  • Werken bij Amaryllis
  • Agenda Amaryllis
  • Contact
  • Samenwerken
  • Publicaties
  • Privacyverklaring
  • Klachtenprocedure

Meer weten over

  • Geld
  • Buurtbemiddeling
  • Mantelzorg
  • Vrijwilligerswerk

Handige links

  • Teams van Amaryllis
  • Sociaal wijk- en dorpenteams
  • Nieuws
  • Verhalen

Group 1065

Social media

Group 966
Logo Amaryllis
© 2026 Amaryllis
  • Sitemap
  • Disclaimer
Website realisatie De Bey & MediaSoep